Lazerinės dermatologijos centre atliekamos botulino toksino injekcijos prakaitavimui mažinti. Ši efektyvi ir pažangi procedūra panaikina nemalonius rūpesčius dėl gausaus prakaitavimo 6 – 12 mėnesių ir dažnai pacientams yra vienintelis efektyviai veikiantis gydymo būdas.
Kas yra botulino toksinas ir kur jis naudojamas?
Botulino toksinas yra bakterijų Clostridium botulinum išskiriamas produktas. Ši medžiaga blokuoja nervinius impulsus (stipriai silpnina raumenų susitraukimus). 1970 m. pradėtas botulino toksino naudojimas medicinoje. Pastaruosius kelis dešimtmečius jis veiksmingai ir saugiai naudojamas neurologijoje (vaikų cerebrinio paralyžiaus, kreivo kaklo gydymui, gydant raumenų ligas), plastinėje chirurgijoje, urologijoje, oftalmologijoje, dermatologijoje (kosmetiniam veido linijų koregavimui ir padidėjusiam prakaitavimui gydyti). Taip pat, botulino toksinas yra naudojamas gydant pacientams lėtinę migreną.
Botulino injekcijos nuo prakaitavimo
Botulinas nuo prakaitavimo yra vienas efektyviausių bei pažangiausių gausaus prakaitavimo gydymo būdų. Procedūros metu į pažastis, delnus ar pėdas gydytojas suleidžia tam tikrą botulino toksino kiekį. Paprastai botulinas nuo prakaitavimo švirkščiamas tinklelio būdu – injekcijos vietos viena nuo kitos yra nutolusios maždaug 1 – 2 centimetrus. Injekcijos botulino toksinu blokuoja neuromediatoriaus acetilcholino išsiskyrimą, kuris jungiasi su prakaito liaukomis ir yra atsakingas už prakaito išsiskyrimą. Taigi, kai pacientui suleidžiamos botulino toksino injekcijos į tą kūno vietą, kuri labiausiai prakaituoja, šios kūno vietos aktyvūs nervai iš esmės yra paralyžuojami ir taip sustabdomas prakaitavimas.
Kaip atliekama ši procedūra?
Skiesto botulino toksino minimalios dozės yra leidžiamas į gausiai prakaituojančias odos sritis: pažastis, delnus ar pėdas. Kuo gausesnis prakaitavimas, tuo didesnė botulino toksino dozė yra leidžiama. Pati procedūra trunka iki 30 minučių. Botulinas pradeda veikti praėjus 1-3 dienoms, o maksimalus poveikis pasiekiamas 7-10 dieną po injekcijos. Injekcijų poveikis išlieka 6-12 mėn.
Botulino injekcijas būtina kartoti. Reguliariai atliekant šią procedūrą, jos veiksmingumas vis ilgėja. Taip pat, pastebima, kad po kiekvienos procedūros kur kas mažiau prakaito ima išskirti ir kitos kūno vietos.
Ar tai skausminga procedūra?
Prieš suleidžiant botulino toksino preparatą, pažastys, delnai ar pėdos gali būti atšaldomos ledu arba nuskausminamos vietiniu anestetiku, tai padeda sumažinti skausmą bei diskomfortą.
Pažastų srityje atliekama procedūra yra mažiau kelianti diskomfortą nei delnų ar pėdų srityse.
Ar prakaitavimo gydymas injekcijomis kenkia sveikatai?
Nėra pastebėta, kad prakaitavimo gydymas botulino toksinu keltų kokių nors nepageidaujamų reiškinių. Naudojamos botulino toksino injekcijų dozės yra labai mažos, kad sukeltų pakitimus organizme.
Po procedūros gali būti nedidelis galvos skausmas, injekcijos vietos patinimas ar kraujosruvos, pykinimas, raumenų sustingimas. Tačiau visi šie galimi šalutiniai poveikiai yra laikini.
Ką būtina žinoti prieš ir po botulino injekcijų procedūras?
Prieš:
- Svarbu tinkamai pasirinkti gydytoją, turintį patirties bei išmanantį kūno anatomiją, jog procedūra būtų atlikta profesionaliai. Būkite atidūs jei siūloma mažesnė procedūros kaina.
- Būtų naudojami tik sertifikuotų gamintojų botulino toksino preparatai;
- Nedepiliuoti pažastų, jei bus leidžiamas botulinas į pažastis;
- Prieš procedūrą 24 valandas nevartoti kraują skystinančių vaistų, alkoholio.
Po:
- Kūno dalies, kurioje atlikta injekcija, po procedūros 24 valandas negalima masažuoti.
- Po injekcijų rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių, soliariumo, saunos maždaug savaitę laiko.
Kada negalima atlikti botulino toksino injekcijų?
- Botulino injekcijos negali būti leidžiamos nėščioms, planuojančioms nėštumą arba maitinančioms krūtimi moterims;
- Yra alergija botulino toksinui;
- Pacientas serga hemofilija;
- Kūno dalyje, į kurią norima leisti botulino toksino injekcijas, yra odos infekcija;
- Pacientas serga tam tikromis nervų raumenų ligomis;
- Pacientas vartoja antibiotikus.