VIlnius ir Klaipėda

call +37066693553

Celiulitas, jo gydymas ir stadijos. Kūno kontūrų formavimas

Liposakcija (riebalų nusiurbimas) yra vienas iš metodų, naudojamų kūno kontūrams formuoti, tačiau dėl savo rizikos bei galimų komplikacijų naudojamas rečiau. Be to, jeigu pacientas po atliktos liposakcijos neprisilaiko mitybos plano ir rekomendacijų dėl fizinio aktyvumo, riebalai pradeda kauptis kitoje kūno vietoje. Kokį metodą pasirinkti, priklauso nuo esamų pakitimų ir trokštamų rezultatų.

Celiulitas tai – struktūriniai pakitimai po oda riebaliniame sluoksnyje, kurie sutrikdo mikrocirkuliaciją ir limfotaką. Celiulitas dažniausiai pastebimas ant šlaunų ir sėdmenų, bet gali atsirasti visur, kur organizme yra riebalinio audinio. Celiulitas yra medžiagų apykaitos sutrikimas dėl riebalinio audinio padidėjimo bei sustorėjusio jungiamojo audinio, kuriame pradeda kauptis vanduo, toksinai bei šlakai. Dėl šių priežasčių oda pakinta, tampa nelygi, grublėta ir panaši į apelsino žievelę. Apytiksliai 80 – 90% moterų turi celiulitą. Retais atvejais aptinkama ir pas vyrus. Dažniau celiulitas pastebimas pas pacientus, kurie turi antsvorio, tačiau su šia problema susiduria ir liekni žmonės.

Celiulito priežastys

Tikslios celiulito atsiradimo priežastys nėra iki galo aiškios, tačiau dažniausiai jo atsiradimą nulemia šios kompleksinės priežastys:

 • Lytis. Moterims jis atsiranda žymiai dažniau, nes moterų kūne jungiamasis audinys yra išsidėstęs vertikaliomis linijomis, taigi tokia struktūra yra silpnesnė ir nesulaiko į odos paviršių besiplečiančių riebalų ląstelių. Be to, moterų hormonas estrogenas skatina vandens bei riebalų kaupimąsi.
 • Genetika. Genetiniai veiksniai yra siejami su žmogaus medžiagų apykaitos greičiu, polinkiu į anstsvorį, riebalų pasiskirstymu kūne.
 • Hormonai. Celiulitas taip pat dažniau pasitaiko besikeičiant hormonams – brendimo, nėštumo laikotarpiu, vartojant kontraceptines tabletes, hormoninius vaistus.
 • Mityba. Jei mityba yra nepilnavertė, vartojama daug riebalų, angliavandenių, druskos, mažai skaidulų, joje daug kepto, nesveiko, perdirbto, greitojo maisto, tai trikdo medžiagų apykaitą. Taip pat, klaidingas manymas, jog dietų pagalba numetus svorio, dings celiulitas. Griežtų dietų laikymasis dažnai dar labiau sutrikdo medžiagų apykaitą. Numetus svorio dažnai oda suglemba, “nudrimba” ir tada yra reikalingas specialus odos stangrinimas po svorio metimo.
 • Antsvoris. Nors celiulitas atsiranda ir liekniems žmonėms, tačiau turint didesnį svorį yra daugiau riebalinio audinio, kas yra viena iš pagrindinių celiulito indikacijų.
 • Gyvenimo būdas. Celiulitas gali atsirasti dėl dažno alkoholio vartojimo, rūkymo, mažo fizinio aktyvumo, sėdimo darbo.
 • Ligos. Celiulito atsiradimą gali lemti kepenų veiklos sutrikimai, virškinimo sutrikimai, skydliaukės ligos.
 • Amžius. Su celiulitu dažniau susiduriama vyresniame amžiuje, kai oda praranda vis daugiau drėgmės, tampa mažiau elastinga, plonesnė.

Celiulito stadijos

Priklausomai nuo celiulito stadijos yra parenkami tinkamiausi gydymo būdai. Yra 4 celiulito stadijos:

 • I stadija – beveik nematomi odos pakitimai, celiulitas matomas tik suspaudus odą. Gydymui tinka masažai, įvyniojimai, kūno šveitimas.
 • II stadija – celiulito požymiai matomi stovint, tačiau atsigulus – nepastebimi. Gydymui pasitelkiami masažai bei procedūros, skirtos celiulito gydymui.
 • III stadija – celiulito požymiai matomi stovint ir gulint. Tai sunkesnė celiulito stadija ir dauguma aparatinių metodų paremtas vakuuminio masažo gydymo principas yra mažai veiksmingas. Šiai stadijai tinkamiausias celiulito naikinimo metodas būtų smūginės akustinės bangos terapija, mezoterapija, lazerinė procedūra ar celiulito mažinimas ultragarsu.
 • IV stadija – sunkiausiai gydoma celiulito forma, kai yra matomi grubūs, stambūs poodiniai mazgai ir stovint ir gulint. Tokiu atveju celiulito mažinimui rekomenduojamas gydymas akustinės smūginės bangos metodu, lazerinė procedūra, ultragarso procedūra.

Celiulito gydymas

Gydymo būdą geriausiai gali parinkti gydytojas specialistas įvertinęs celiulito atsiradimo priežastis bei celiulito stadiją. Visgi, vieno gydymo būdo, kuris būtų efektyvus celiulito naikinimas, nėra. Daugeliu atveju, celiulito visiškai išgydyti ir išnaikinti neįmanoma, bet galima pagerinti celiulito paveiktą odos būklę ir išvaizdą, kad celiulitas taptų beveik nepastebimas.

Efektyvus celiulito gydymas yra kompleksinis gydymas ir apima sveiką mitybą, žalingų įpročių atsisakymą, sportą bei procedūras, skirtas celiulitui gydyti. Taip pat, labai svarbu yra gerti daug vandens – vanduo išplauna toksinus iš kūno. Taigi, jei organizmui trūksta vandens, toksinai lieka kauptis tam tikrose vietose. Dehidratuota oda yra sausa, neelastinga, todėl labiau linkusi į celiulitą.

Priemonės, kurios efektyviai veikia celiulito paveiktą odą:

 • Procedūros, kurios skatina poodinę mikrocirkuliaciją, limfotaką;
 • Sportas;
 • Sveika ir subalansuota mityba.

Šias paslaugas teikiantys specialistai

Rasa Lėverienė

Kineziterapeutė
chat

Lietuvių k. | Anglų k.

location_on

Vilnius

Asta Vyšniauskienė

Bendrosios praktikos slaugytoja
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Gitana Fetingienė

Bendrosios praktikos slaugytoja
chat

Lietuvių k. | Rusų k.

location_on

Klaipėda

Registruotis trending_flat

Paslaugų kainos

Pirminė specialistės konsultacija su procedūros demonstracija (darant procedūrą pirmo vizito metu, konsultacija yra nemokama)

50

expand_more

Sėdmenų sritis – AKUSTINĖS SMŪGINĖS BANGOS metodu

70

expand_more

Sėdmenys ir šlaunys – AKUSTINĖS SMŪGINĖS BANGOS metodu

140

expand_more

Šlaunų sritis – AKUSTINĖS SMŪGINĖS BANGOS metodu

90

expand_more

Kūno korekcija (1 zona)

80

expand_more

Sėdmenų sritis – CAVIFAST2 metodu

44

expand_more

Šlaunys (priklausomai nuo apimties) – CAVIFAST2 metodu

58 - 116

expand_more

Sėdmenys ir šlaunys (priklausomai nuo apimties) – CAVIFAST2 metodu

101 - 130

expand_more

Pilvas – CAVIFAST2 metodu

44

expand_more