VIlnius ir Klaipėda

call +37066693553

Botulino injekcijos (botoksas)

Kad ir kaip besirūpintumėme savo oda, stengdamiesi išlaikyti jaunystę, bėgant metams, nepaisant mūsų pastangų, atsiranda raukšlių, kurių nebeišlyginsi kremų ar kaukių pagalba.
Jei jūsų draugė staiga atjaunėja keletą metų ir pasakoja apie stebuklingą galią turinčią agurko kaukę – netikėkite! Greitas, efektyvus ir saugus būdas pergudrauti gamtą ir atkurti jaunystę be chirurginės intervencijos – tai Botokso injekcijos.

Botulino toksino injekcijos pastaraisiais metais neabejotinai tapo vienomis iš efektyviausių bei populiariausių visų estetinių bei gydomųjų procedūrų. Sušvirkštas botulino toksinas į raumenis blokuoja nervinius impulsu, dėl to stipriai silpnina raumenų susitraukimus ir yra be galo efektyvi priemonė mimikos raukšlėms, pykčio raukšlei lyginti. Botulino toksino injekcijos taip pat taikomos gydymui nuo prakaito, nuo nugaros skausmo, lėtinei migrenai gydyti, raumenų spazmų ir kitoms ligoms. Botulino toksino injekcijos yra trumpalaikio poveikio, todėl norint išlaikyti poveikį, reikia jas kartoti, o nustojus taikyti šią procedūrą, raumenų veikla atsistato, šalutinių poveikių būna labai retai.

Botulino toksino injekcijos skirtos:

 • Nuo raukšlių – pykčio, kaktos, juoko mimikos raukšlėms aplink akis mažinti;
 • Lūpų, smakro raukšlių korekcijai;
 • Hiperhidrozei (padidintam prakaitavimui) gydyti;
 • Lėtinei migrenai gydyti;
 • Raumenų spazmams, kitoms neurologinėms ligoms gydyti.

Ką reikia žinoti apie botulino toksino procedūrą?

 • Injekcijų vietos ištepamos vietiniu anestetiku ir plona adata į odą yra suleidžiama mažas kiekis skiesto botulino toksino;
 • Procedūra trunka nuo 15 iki 90 minučių, priklausomai ar tai raukšlių mažinimo ar prakaitavimui gydyti skirta procedūra. Botulino toksinas pradeda veikti praėjus 1-3 dienoms, o maksimalus poveikis pasiekiamas 7-10 dieną po injekcijų. Poveikis išlieka 6-12 mėn;
 • Norint maksimalaus rezultato, kartais reikia procedūrą pakartoti po savaitės ar dviejų.
 • Prieš procedūrą 24 valandas nevartoti kraują skystinančių vaistų, alkoholio;
 • Po injekcijų negalima 24 valandas masažuoti injekuotos kūno vietos;
 • Po injekcijų rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių, soliariumo, saunos maždaug savaitę laiko;
 • Botulino injekcijas gali atlikti tik dermatologai bei plastikos chirurgai;
 • Botulino injekcijų kaina priklauso nuo atliekamos procedūros bei koreguojamos vietos ir preparato kiekio.

Botoksas (VISTABEL) – preparatas, kurį gamina JAV bendrovė „Allergan“, kurios vienintelė gamykla įsikūrusi Vestporte, Airijoje.

Pirmieji pastebėjimai apie botuliną kaip preparatą, atpalaiduojantį raumenis ir, kaip pasekmė, panaikinantį skausmingus spazminius reiškinius – datuojami 50-tais metais. Dar po 30 metų botuliną pradeda naudoti oftalmologijoje žvairumo gydymui. Tuomet pirmą kartą ir buvo pažymėtas malonus šalutinis botulino injekcijų poveikis, kuris vėliau tapo jo pagrindiniu naudojimo tikslu – raukšlių korekcijai. 1989 m. amerikiečių kompanija Allergan pirmoji pradėjo gaminti botuliną pramoniniu mastu. Nuo tada jis – pagrindinė priemonė kovojant su ankstyvais odos senėjimo požymiais.

Botulino injekcijos atliekamos toje veido srityje, kuri turi didesnį polinkį raukšlių atsiradimui. Tokios vietos paprastai yra vertikalios raukšlės tarp akių, horizontalios kaktos raukšlės ir raukšlės išoriniuose akių kampuose.

Raukšlės – ne tik amžiaus, bet ir patirtų emocijų ir streso požymis. Visos raukšlės yra skirstomos į: mimikos, struktūrines ir chrono-(ar amžiaus).

Botuliną tikrai galima laikyti panacėja nuo raukšlių, ypač jei kalbama apie mimikos raukšles. Pastarųjų formavimosi principas yra paprastas: pakartotiniai raumenų susitraukimai sukelia atitinkamus dermos susitraukimus ir išsitempimus su vėlesniu odos raukšlių susiformavimu. Miorelaksacinis (atpalaiduojantis) botulino toksino poveikis blokuoja šį procesą. Deja, struktūrinės (lemia struktūrinės veido savybės) ir amžiaus raukšlės (atsirandančios dėl dermalinio odos sluoksnio plonėjimo, odos struktūrinių baltymų skilimo hormoninių pokyčių amžiaus fone) botulinui nepavaldžios. Botulinas pats savaime neturi jauninančio poveikio odai.

Dažniausias užduodamas pacientų klausimas:

„Kokio amžiaus galima pradėti naudoti botuliną”?

Iš esmės, botuliną kosmetiniais tikslais galima naudoti esant paciento amžiui nuo 18 iki 65 metų. Dažniausiai patariama pradėti botulino injekcijas nuo 30 metų, kai oda pradeda prarasti elastingumą ir pradeda intensyviai formuotis veido raukšles. Jei jūs nuolat raukotės, botulino injekcijas galima pradėti jaunesniame amžiuje, profilaktiniais tikslais.
Botulinas ir jo saugumas – tema, kurią reikėtų aptarti atskirai. Kai kurie pacientai prisibijo šio preparato, kadangi mano, kad jis kenkia organizmui ir net jį nuodija. Taip pat manoma, kad botulinas gali iššaukti nervų sistemos sutrikimus, tačiau taip nėra. Botulinas – tai vaistinis preparatas, netgi būtent jis pirmiausiai buvo naudojamas neurologinių ligų gydyme. Be to, šio vaisto pagalba sėkmingai gydoma daugelis kitų ligų, įskaitant ir vaikų ligas.
Botulino injekcijos nesukelia raumenų atrofijos, nes tik laikinai blokuoja nervų receptorius, kas ir lemia motorinio aktyvumo apribojimus. Dėl ilgalaikio raumenų atpalaidavimo botulino injekcijos išlygina raukšles.

Botulino injekcijos

Kaip atliekama procedūra?

Botulino injekcijos procedūra prasideda nuo konsultacijos su gydytoju. Būtent gydytojas nustato, ar galimas šios procedūros atlikimas. Čia pacientas, po susipažinimo su visais galimais procedūros šalutiniais poveikiais ir pasekmėmis, pasirašo sutikimą procedūrai. Pacientas sodinamas ant kušetės pusiau gulimoje padėtyje. Nuvalius odą, preparatas plona adata įvedamas į raumenis arba paodį (priklauso nuo įvedimo zonos). Vidutiniškai botulino injekcijos procedūra trunka apie 15 minučių. Po injekcijos ant odos dedamas ledas 10-15 minučių.

Botulinas nesukelia didelio skausmo, daugelis prilygina botulino injekcijas uodų įkandimams, bet jei turite didelį skausmo slenkstį, Jums atliks vietinę nejautrą: injekcijos zoną pateps specialiu kremu su anestetiku.
Injekcijos gali sukelti nežymų diskomforto pojūtį, kaip raumenų sunkumo pojūtis, bet tai greitai praeina.
Nejautrumas botulinui yra labai retas reiškinys, jį turi maždaug 0,1-2% visų žmonių.
Paprastai botulino injekcijos poveikis yra pastebimas 2-5-ą dieną po injekcijos. Jis pasiekia maksimumą 10-14 dieną ir trunka apie 4-6 mėn. Po šio laikotarpio botulino injekcijas galima kartoti.

Aišku, kaip ir bet kuris preparatas, botulinas turi savo kontraindikacijas:

 • Miastenija
 • Kraujo krešėjimo sutrikimai
 • Uždegiminiai ir / arba infekciniai procesai injekcijos srityse
 • Bendrų ligų paūmėjimas
 • Preparatų vartojimas, tokių kaip: antibiotikai, antikoaguliantai, antiagregantai, relaniumas
 • Lėtinės plaučių obstrukcinės ligos
 • Nėštumo ir žindymo laikotarpis
 • Amžius iki 12 metų

Be to, moterims nepatartina leisti botuliną mėnesinių ciklo pradžioje.

Nepamirškite apie atsargumo priemones! Dieną prieš botulino injekcijas negalima gerti alkoholio, nes tai gali padidinti kraujosrūvų ir mėlynių atsiradimo riziką. Parą po procedūros rekomenduojama nebūti palenkus galvos ilgą laiką. Jei galva nuleista bus ilgą laiką, kraujotaka veido srityje bus padidinta ir preparatas gali paskirstyti neteisingai. Dėl šios priežasties, patariama susilaikyti nuo masažų, kurio metu reikia gulėti veidu žemyn. Taip pat išsivaduoti nuo kasdieninių namų ruošos darbų: lyginimas, siurbiavimas ir grindų plovimas nerekomenduojamas (nes galva bus nuleista).

Po procedūros griežtai draudžiama prisiliesti prie vietos, kur buvo suleistas preparatas, ir jas masažuoti, mažiausiai 4 valandas reikia būti vertikalioje padėtyje, o dienos metu nuolat įtempti veido raumenis. 10-čiai dienų po botulino injekcijos nevartoti alkoholinių gėrimų ir vengti perkaitimo, pavyzdžiui, karštų vonių, garinių pirčių ir saunų.

Procedūros saugumas, šalutinis poveikis

Botulinas yra naudojamas visame pasaulyje jau daugiau nei 35 metus, jo saugumas yra patvirtintas daugumos sveikatos priežiūros organizacijų. Neigiamas poveikis naudojant botuliną yra įmanomas tik tais atvejais, jei procedūrą atlieka neprofesionalas. Mielos moterys, atminkite, kad teisę leisti botulino preparatą gali tik tie gydytojai, kurie turi specialų parengimą.
Visos injekcijos privalumai dings, jei procedūra atliks nepatyręs gydytojas!

Komplikacijos:

 • Grįžtamas viršutinio voko nukritimas (dažnis 0,14%)
 • Antakių nukritimas (mažiau kaip 1%)
 • Dvejinimasis akyse (2%)
 • Akių vokų patinimas (0,14%)

Šalutiniai poveikiai:

 • Skausmas injekcijos vietoje (dažnis 1,3%)
 • Galvos skausmas (2%)
 • Kraujosrūvos injekcijos vietoje (6%)
 • Sustingimas injekcijos vietoje (mažiau kaip 1%)
 • Alergija (mažiau kaip 1%)

Nepamirškite, kad farmacijos rinkoje yra daug klastočių! Ir jei jums pasiūlys botulino injekcijas už mažą kainą – būtinai susimąstykite!

Botulinas kartu su kitais vaistais

Daugelis moterų dažnai užduoda klausimą, ar galima katu su botulinu leistis kitus preparatus nuo raukšlių. Atsakymas: taip, tai yra įmanoma. Galima, pavyzdžiui, botulino injekcijas derinti kartu su hialurono rūgšties injekcijomis. Tačiau, reikėtų atsiminti, kad po botulino injekcijų turi praeiti ne mažiau kaip dvi savaitės, kol galėsite pradėti leistis hialurono rūgšties injekcijas.

Pilingus galima daryti tik po 3 savaičių po botulino injekcijų. Jei odos šveitimas (pilingas) jau padarytas, botulino procedūrą turėsite atidėti ir palaukti, kol oda visiškai atsinaujinusi po šveitimo (pilingo). Kartu su botulino injekcijomis galima derinti ir fotoatjauninimą, bet reikia atsiminti, kad po fotoatjauninimo procedūros neurotoksinas iš odos pasišalina greičiau.

Šias paslaugas teikiantys specialistai

Dr. Eglė Aukštuolienė

Gydytoja dermatovenerologė
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius.

Registruotis trending_flat

Edita Zubrickienė

Gydytoja dermatovenerologė.
chat

Lietuvių k. | Anglų k. | Rusų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Domantas Stundys

Plastinės chirurgijos gydytojas
chat

Lietuvių k. | Anglų k.

location_on

Vilnius

Registruotis trending_flat

Paslaugų kainos

Medicinos mokslų daktaro dermatologo konsultacija (Dr. Eglė Aukštuolienė)

140

expand_more

Pakartotinė medicinos mokslų daktaro konsultacija (Dr. Eglė Aukštuolienė)

100

expand_more

Mokslų daktaro apžiūra (Dr. Eglė Aukštuolienė)

60

expand_more

Gydytojo dermatologo konsultacija (Edita Zubrickienė)

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo dermatologo konsultacija (Edita Zubrickienė)

70

expand_more

Gydytojo plastikos chirurgo konsultacija

80

expand_more

Pakartotinė gydytojo plastikos chirurgo konsultacija

70

expand_more

Apžiūra

60

expand_more

Kompleksinė viršutinės veido dalies (horizontalių kaktos, „rūpesčio” bei žąsų kojelių) raukšlių korekcija

300 - 400

expand_more

Kaktos horizontalios raukšlės

Nuo 130

expand_more

Tarpuakio, „pykčio” raukšlės

130

expand_more

Sritis apie akis, „žąsų kojelės”

Nuo 130

expand_more

Botulino toksino injekcijos: Nosies srities

50 - 80

expand_more

Botulino toksino injekcijos: Smakro sritis

50 - 80

expand_more

Botulino toksino injekcijos: „Bunny smile”

50 - 80

expand_more