Kas yra mezoterapija?
Mezoterapija tai gydymo būdas, kurio metu į odą ar po oda adatos pagalba suleidžiami nedideli kiekiai įvairių medžiagų (vitaminų, homeopatinių preparatų, vaistų). Mezoterapijos pradininkas yra prancūzų gydytojas Michael Pistor, kuris šią procedūrą taikyti pradėjo 1958 m. Ši metodika buvo ir yra naudojama reumatologijos, sporto, traumatologijos srityse, kraujagyslių ligoms gydyti, skausmo mažinimui. Apskritai, mezoterapija gali būti taikoma visam kūnui. Pastaruoju metu, Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose labai išpopuliarėjo mezoterapija veidui nuo raukšlių bei mezoterapija plaukams. Šios estetinės dermatologijos procedūros yra skirtos veido odos atjauninimui, celiulitui gydyti, tamsiems paakiams šviesinti, akių bei lūpų raukšlių mažinimui. Mezoterapija nuo plaukų slinkimo yra laikoma viena efektyviausių procedūrų plaukų slinkimui gydyti.
Taigi, mezoterapija gali būti naudojama įvairioms odos būklėms gydyti. Pagrindinės ir populiariausios odos problemos, kurių gydymui ir korekcijai naudojama mezoterapija yra:
- Veido odos atnaujinimas;
- Nuo raukšlių;
- Celiulitas;
- Plaukų slinkimas ar plikimas (alopecija);
- Riebalinių sankaupų mažinimas (lipomos, ksanteliazmos);
- Odos hiperpigmentacija, melasma (odos spalvos pokyčiai);
- Kūno kontūrų formavimas.
Mezoterapijos procedūra
Procedūros metu su plona adata į odą suleidžiami maži preparato kiekiai. Mezoterapija yra paprasta, neskausminga procedūra. Gydymo režimas pasirenkamas atsižvelgiant į gydomą būklę ar ligą, naudojamą preparatą, paciento būklę ir kitus veiksnius. Dažniausiai, norimam efektui pasiekti reikia atlikti kelių procedūrų ciklą. Paprastai procedūros atliekamos vieną, du ar keturis kartus per savaitę ir kartojamos 4-12 kartų. Procedūrų ciklą pakartoti galima kas 6-12 mėnesių. Mezoterapijos metu vartojami įvairūs produktai ir jų mišiniai. Jų sudėtis įvairi ir priklauso nuo būklės, kurią norima gydyti bei gydytojo patirties. Dažniausiai yra naudojami įvairių medikamentų, vitaminų, antioksidantų, mineralinių ir augalinių medžiagų mišiniai bei preparatai su hialurono rūgštimi.
Jei pacientas yra labai jautrus adatų dūriams, gali būti taikoma beadatinė mezoterapija, tačiau šis metodas yra žymiai mažiau veiksmingas nei adatinė mezoterapija (frakcinė mezoterapija).
Procedūros kaina priklauso nuo pasirinkto preparato bei jo kiekio.
Kas gali atlikti mezoterapijos procedūra?
Mezoterapijos procedūrą gali atlikti tik licencijuotas specialistas licencijuotoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. VSkinBeauty centre mezoterapija veidui ir mezoterapija plaukams Vilniuje yra atliekama profesionalių licencijuotų gydytojų specialistų.
Yra būklių ir ligų, kai gydymas mezoterapija yra nerekomenduojamas:
- Nėštumo, žindymo metu;
- Jei pacientui yra diagnozuotas nuo insulino priklausomas cukrinis diabetas (1 tipas);
- Pacientas vartoja vaistus skystinančius kraują (varfariną, aspiriną, hepariną ar kitus);
- Yra padidėjęs kraujo krešumas ir didesnė tromboembolijų tikimybė;
- Pacientas yra sirgęs onkologinėmis ligomis ar miokardo infarktu, insultu;
- Jei yra alergija naudojamai medžiagai ar preparato sudėtinei daliai.
Kaip ir kiekviena procedūra, mezoterapija gali turėti šalutinių reakcijų. Ar jos pasireikš, priklauso nuo paciento būklės, naudojamo produkto ir atliekamos metodikos. Dažniausiai pastebimos nepageidaujamos reakcijos yra patinimas (edema), paraudimas (eritema), mėlynės (echimozės), poodiniai mazgeliai, odos spalvos pokyčiai (použdegiminė hipo ar hiperpigmentacija). Retai galima infekcija ar alerginė odos reakcija.
Po mezoterapijos negalima:
12 val po procedūros naudoti dekoratyvinės kosmetikos veidui;
Jei buvo atliekama galvos mezoterapija – nerekomenduojama parą laiko šlapinti galvos ir trinkti plaukų;
Savaitę po procedūros lankytis pirtyje, saunoje, baseine, intensyviai sportuoti;
Taip pat savaitę po procedūros reikėtų vengti aktyvių saulės spindulių, naudoti apsauginį veido kremą su SPF 50.